Nomads World

Co robić w George Town? (video)

Kilka dni w George Town w dużym, filmowym skrócie:).

#FOOD: Zjeść Penang!

Co zjeść odwiedzając Penang? Odpowiedź jest prosta! Zjeść trzeba wszystko co jesteśmy w stanie zmieścić bez uszczerbku na zdrowiu. Nie bez przyczyny właśnie to miejsce zostało uznane przez Lonely Planet za światowy numer 1 pod względem kulinarnych atrakcji.

Spacerując po George Town

George Town na malezyjskiej wyspie Penang, było dla nas przede wszystkim celem ze względu na doznania kulinarne. To miejsce to jednak zdecydowanie więcej niż jedzenie. Wpisane na listę światowego dziedzictwa UNESCO miasto, szczególnie w swojej starszej dzielnicy urzeka absolutnie. Małe,… Czytaj więcej →

George Town Street Art

Za nami kilka niesamowitych dni w George Town, które zachwyciło nas absolutnie i trafiło na listę miejsc w które wrócić musimy koniecznie. Pisać o o nim można wiele, ale tym razem wystarczą obrazy i dosłownie te znajdujące się na ścianach… Czytaj więcej →

Grand Budapest… tzn. Paramount Hotel

Kilka słów o wspaniałym, dość tanim i położonym na samej plaży hoteliku na północy George Town, który zachwycił nas swoim klimatem i cudowną obsługą. Zapraszamy Was do Paramount Hotel.

Pałac na wodzie Tirta Gangga

Pałac na wodzie Tirta Gangga to jedno z tych miejsc gdzie błogi relaks, łączyć można z podziwianiem wspaniałej architektury. Zatem czas wybrać się… na basen!:)

Żółwie z Gili Meno [video]

Żółwie z Gili Meno. To one towarzyszyły nam każdego dnia na wyspie. Są jednym z głównych powodów, dla których wróciliśmy w to miejsce po paru latach. Chyba nigdy nam się to nie znudzi… :).

#Food: Nasi Campur (Indonesia)

Nasi Campur na mojej liście najlepszych rzeczy do spróbowania w Indonezji znajduje się bardzo wysoko. Na co dzień to praktycznie moja obiadowa podstawa żywieniowa. Najlepszy  w całej zabawie jest element zaskoczenia. Ale od początku….

Japanese wreck – dzień pod wodą

Zaledwie 15 minut jazdy motorem od Amed znajduje się mała wioska rybacka, a u jej brzegów zobaczyć można zatopiony wrak statku. Za pierwszym razem trafiliśmy tam przez przypadek, za drugim już przygotowani do zejścia pod wodę. 

Lempuyang – świątynia tysiąca schodów

Zaledwie 11 kilometrów od Amed w którym zamieszkaliśmy na pierwsze tygodnie naszego obecnego pobytu na Bali mieści się Lempuyang, zaliczana do dziewięciu głównych świątyń na wyspie.

#Food: Nasi Goreng (Indonesia)

Nasi Goreng to absolutna podstawa żywieniowa w kuchni indonezyjskiej. Można go kupić właściwie wszędzie. Od niego zaczyna się menu w praktycznie każdej restauracji czy warungu.

Futbol po australijsku

– Skąd jesteście ? – Z Polski – Z Polski? I oglądacie Futbol Australijski?!?!?

Digital Nomad – pierwszy tydzień

Za mną pierwszy tydzień po przeprowadzce na Bali i pierwsze dni zdalnej pracy. Niby nic wielkiego, bo wykonywanie wszystkich działań nie z biura, a np. z domu zdarzało się już nie raz, ale teraz jednak jest to zmiana na dłuższy… Czytaj więcej →

Drzwi do Bali

W Polsce nikt nie zwraca szczególnej uwagi na wygląd drzwi. Grunt żeby były w miarę solidne, miały zamek i wyglądał tak, by nie straszyć sąsiadów. Na Bali jest inaczej. Tutaj drzwi stanowią dzieło sztuki. Nie wiadomo czy przekraczając próg nie… Czytaj więcej →

Czy leci z nami pilot?

Praktycznie wszędzie na świecie metro jest najsensowniejszym środkiem transportu po mieście. Nie inaczej jest w Singapurze. Dlatego zbieramy w szybkie zestawienie, 5 najważniejszych rzeczy dotyczących kolejki MRT, które przyszły nam do głowy po pierwszych trzech dniach jazdy.

Dżungla w centrum miasta – Singapore Botanic Gardens

Ogrody botaniczne to jedna z darmowych atrakcji Singapuru. Wpisane na listę Unesco World Heritage, są wspaniałym miejscem by odetchnąć od miejskiego zgiełku. Nie spotkamy w nich również takich tłumów turystów jak w Gardens by Bay.

Wat Pho, czyli u stóp odpoczywającego Buddy

Świątynia Wat Pho od samego początku był nr 1 na naszej liście „do zobaczenia” w Bangkoku. Mieszkaliśmy nieopodal Khao San, tuż nad rzeką, więc do tego świątynia ze słynnym „Odpoczywającym Buddą” była dosłownie kilka minut jazdy Tuk Tukiem.

Bangkok z lotniska do centrum, czyli chcemy tuk-tuka

Podczas naszego pierwszego wyjazdu do Indonezji Bangkok był dla nas tylko miastem przesiadkowym. W drodze „do” spędziliśmy w nim w sumie niecałe trzy dni. To jednak pozwoliło na liźnięcie klimatu tego niesamowite miasta. Jedno wiemy już na pewno, jeszcze tam… Czytaj więcej →

© 2016 Nomads World — Powered by WordPress

Theme by Anders NorenUp ↑